7 etapów skutecznego home stagingu

Home staging polega na takim przygotowaniu i zaprezentowaniu towaru jakim jest nieruchomość – aby stała się ona atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnego nabywcy lub najemcy (z określonej grupy docelowej). Mieszkanie (dom) powinno być przygotowane w taki sposób, aby kupujący lub najemca „pokochał” je od pierwszego wejrzenia. Powinno ono odzwierciedlać jego styl życia, ma być materializacją jego pragnień, tak aby chciał w nim od razu zamieszkać. Proces prowadzący to tego celu składa się z kilku etapów, które doprowadzą Cię do celu jakim jest sprzedaż lub wynajem mieszkania.

  1. Określ grupę docelową czyli – do kogo skierowana jest oferta sprzedaży?
  2. Postaw diagnozę – co należy zmienić żeby nieruchomość stała się atrakcyjna dla kupującego?
  3. Dokonaj zmian – w zależności od potrzeb – „odgruzuj”, posprzątaj, pomaluj, dokonaj renowacji mebli, podłogi, napraw usterki, wypierz tapicerki, dywany, usuń przedmioty osobiste.
  4. Dokonaj stylizacji (świeże kwiaty, owoce itp)
  5. Zadbaj o sesję zdjęciową – najlepiej zleć to osobie, która dysponuje odpowiednim sprzętem i wykona ją zgodnie z zasadami fotografii nieruchomości.
  6. Opracuj ofertę i zadbaj o jej publikację – odpowiednio zredaguj ogłoszenie ukazując nieruchomość w jak najlepszym świetle – ale bez „koloryzowania”
  7. Profesjonalna prezentacja – podczas prezentacji nieruchomość powinna wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciach, pomieszczenia powinny być przewietrzone, zapach przyjemny. Najlepiej aby domownicy (jeśli nieruchomość jest aktualnie zamieszkiwana) na czas prezentacji opuścili nieruchomość.

Pamiętaj, że każdy z tych etapów jest równie ważny, a opuszczeniu któregokolwiek z nich może zaprzepaścić szansę na sprzedaż mieszkania!

W kolejnym artykule poznasz 10 skutecznych działań które podniosą wartość Twojej nieruchomości.

Krealine – Karolina Wojtas – projektant wnętrz, home stager. Jeśli potrzebujesz dodatkowej porady znajdziesz mnie pod numerem telefonu 798 810 341 oraz na:

http://krealine.pl/

https://www.facebook.com/karolina.krealine/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Privacy Policy